mediniai rankų darbo virtuviniai indai

Ką reikėtų žinoti apie medinius virtuvinius indus?

Jeigu skaitai šį straipsnį, tikriausiai ir Tu savo virtuvės spintelėse laikai ar bent jau svajoji laikyti medinius rankų darbo indus. Iš tokių indų, kurie sukurti su didžiule meile ir kruopštumu, ne tik skaniau valgyti, jie kartu tampa ir stalo puošmena, suteikia namams šilumos ir autentiškumo. Tačiau norint išlaikyti jų grožį ir ilgaamžiškumą, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai rūpintis mediniais indais, kad jie tarnautų ilgai ir atsakysime į dažnai užduodamą klausimą: ar mediniuose induose tikrai galima patiekti šlapią maistą?

medinė rankų darbo lėkštė

Tinkama medinių indų priežiūra

  1. Valymas: Medinius indus reikėtų plauti rankomis šiltame, bet ne karštame vandenyje, naudojant nedidelį kiekį švelnaus ploviklio. Po plovimo indus gerai nušluostyk ir leisk jiems išdžiūti natūraliu būdu.

  2. Kuo mažiau drėgmės, tuo geriau: Nors mediniai indai ir yra atsparūs, ilgalaikis drėgmės poveikis gali juos sugadinti. Todėl žinok, kad šlapius maisto produktus mediniuose induose laikyti tikrai galima, tačiau ne per ilgai.

  3. Apsauga nuo įbrėžimų: Naudok medinius arba silikoninius įrankius, kad išvengtum įbrėžimų ant medinių indų paviršiaus.

  4. Aliejavimas: Reguliariai trink tokius indus augaliniu aliejumi (pvz., linų sėmenų, alyvuogių), kad mediena išliktų minkšta ir nepradėtų skilinėti.

Ar galima mediniuose induose laikyti drėgną maistą?

Yra tam tikrų mitų apie tai, kad į medinius indus negalima dėti drėgno maisto. Nors ilgalaikis drėgmės poveikis nėra rekomenduojamas, trumpalaikis sąlytis su drėgnu maistu nepakenks kokybiškiems mediniams indams. Svarbu po naudojimo indus tinkamai išdžiovinti ir paruošti sekančiam naudojimui.

Rankų darbo mediniai indai gali būti ne tik puikus Tavo namų akcentas, bet ir ilgai tarnaujantis virtuvės reikmenys, jei tik juos tinkamai prižiūrėsi. Laikantis šių paprastų priežiūros patarimų, gali nesunkiai užtikrinti, kad Tavo turimi mediniai indai išliks gražūs ir funkcionalūs daugelį metų.

Back to blog